środa, 1 kwietnia 2015

KOKILKI Z ODZYSKU

Ostatnie dni obfitowały w dania obiadowe, więc dziś postanowiłem uderzyć w jakąś propozycję, która może być przekąską lub drobnym daniem na kolację. Szybki przegląd lodówki i szafek z pieczywem, zaowocował wykorzystaniem czerstwej bagietki, szpinaku oraz suszonych pomidorów z zalewy. Składniki pasujące do siebie idealnie, tym bardziej, że drogą kupna  nabyłem dziś miseczki zwane kokilkami, których brakowało w mojej kuchni. 


Proporcje nie są mi znane i tak naprawdę powinny być indywidualną sprawą, każdego wykonawcy. Poniżej szybko opiszę co się składało na ten szybki recyklingowy posiłek:
  • 1 bagietka pełnozirnista,
  • szpinak mrożony,
  • pomidory suszone z zalewy,
  • cebula,
  • czosnek,
  • masa z nerkowców.

  1. Bagietkę kroimy w kostkę i podpiekamy na suchej patelni. 
  2. Kroimy cebulę i czosnek i chwilę podsmażamy na patelni, wykorzystując olej z pomidorów. 
  3. Dodajemy szpinak oraz pomidory i również smażymy przez chwilę.
  4. Mieszamy szpinak z grzankami.
  5. Przekładamy całość do kokilek i zalewamy masą z nerkowców. 




Całość posypujemy świeżą natką pietruszki i jemy zaraz po wyjściu piekarnika. Z kilku składników mamy pyszną kolację, która nie jest zwykła standardową kanapką. Cieszy oko i doprowadza kubki smakowe do szaleństwa. Smacznego. Dobranoc :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz