wtorek, 10 marca 2015

BOCZNIAK ZE SZPINAKIEM

Jak zwykle po bieganiu, starałem się przyrządzić coś na szybko, danie które będzie smaczne i będę mógł je ładnie podać, gdyż jak wiadomo najpierw karmimy oko.Boczniak, bo nim dziś będzie mowa, niejednokrotnie już gościł na moim stole, ale w połączeniu z makaronem i świeżym szpinakiem nie miał jeszcze okazji. Po krótkim bieganiu przystąpiłem do szybkich akcentów między garnkiem a patelnią, czego efektem finalnym był niżej zaprezentowany makaron z zielonym akcentem.


  • 250 g boczniaków,
  • 250 g makaronu,
  • 1 cebula,
  • 2 ząbki czosnku,
  • 100 ml śmietanki sojowej,
  • otarta skórka z całej cytryny,
  • liście świeżego szpinaku,
  • oliwa z oliwek,
  • pieprz, sól.
  1. Cebulę i czosnek drobno kroimy i podsmażamy na oliwie z oliwek.
  2. Gotujemy makaron zgodnie z instrukcją na opakowaniu ( ulubiony ) .
  3. Boczniaki kroimy wzdłuż blaszek w paski i wrzucamy do zeszklonej cebuli i smażymy przez około 10 minut.
  4. Dolewamy śmietanę i dusimy przez około 10 minut. 
  5. Makaron mieszamy z boczniakami, doprawiamy pieprzem i solą, dodajemy skórkę cytrynową.
  6. Przed podaniem mieszamy ze świeżymi liśćmi szpinaku. 



Danie jak można zauważyć, nie jest skomplikowane !!! Nadaje się by zaserwować je na obiad jak i na kolację ( przedstartową ). Powtarzał będę jak mantrę : Gotowanie i przyrządzanie wege posiłków nie jest skomplikowane !!! Wystarczy wrzucić kilka składników do garnka, odrobinę zieleniny i możemy się delektować świetnym, zdrowym smakiem. 
( Zabiegi kosmetyczne podczas przygotowywania mięsa zajmują zdecydowanie więcej czasu - Kuchnia WEGE dla aktywnych, pracoholików i wszystkich tych, którzy nie mają na nic czasu ). oO ! Smacznego :)

1 komentarz: