wtorek, 10 lutego 2015

PESTO PAPRYKOWE

Dziś propozycja dla fanów makaronu, pasty i wszelkiej maści klusek z minimalną ilością składników i w wersji bardzo podstawowej. Ucieszą się na pewno osoby lubiące paprykę, oraz zwolennicy szybkich dań  nie wymagających specjalistycznych umiejętności kulinarnych. Danie nadaje się jako posiłek w przeddzień dłuższego wybiegania lub startu, ale równie dobrze możemy je sobie zaserwować jako uzupełnienie wypalonych kalorii. W prostocie i minimalizmie siła, którą prezentuję poniżej. 


SKŁADNIKI :
  • 2 pieczone czerwone papryki,
  • 1 łyżka oliwy z oliwek,
  •  1 łyżeczka płatków migdałowych,
  • 1 łyżka płatków drożdżowych,
  • 1 łyżeczka słodkiej papryki,
  • 1 łyżeczka ostrej papryki,
  • pieprz, sól,
  • otarta skórka z połowy cytryny.
  1. Paprykę kroimy na pół, usuwamy nasiona, smarujemy oliwą i wstawiamy na 20 minut do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni. Po upływie tego czasu łatwo możemy ściągnąć przypaloną już skórę.
  2. Płatki migdałów prażymy przez chwilę na suchej patelni.
  3. Wrzucamy wszystkie składniki do blendera i ruchem miażdżąco - tnącym tworzymy przepyszne pesto. 
Pesto mieszamy z ulubionym makaronem i posypujemy pietruszką. Przy pierwszym podejściu było więcej pietruszki na talerzu, ale walory smakowe skutecznie przyblokowały zrobienie fotografii. Drugie ujęcie, można by rzec, jest dzieckiem wstrzemięźliwości i nieuwagi ;) Warto spróbować :) POLECAM i życzę smacznego :)


1 komentarz: